Jak vyčistit workers boty?

Vytáhli jste z botníku traktorky, které jste na jaře odložili a uvědomili si, že jste je ještě pořádně nečistili? Nejste jediní, komu se na jaře nechtělo boty umývat a teď řešíte, jestli je vůbec nosit špinavé, nebo jak je vyčistit.

Kůže těchto bot je matná a částečně "otevřená", nečistoty a špína se do ní tedy lehce zapijí. Pokud jste ale boty ještě jako nové naimpregnovali, máte vyhráno a čištění nebude problém.

Podívejte se na pár tipů, jak boty bez zbytečného namáčení čistit. Takto vypadaly boty mého syna, který je velmi intenzivně špinil asi měsíc.

V první fázi čištění jsem použila gumový kartáček, který se používá na broušené kůže. Gumovou částí se špína z bot sdírá, nebojte se tady přitlačit.

Stejně jsem postupovala i na mých workers botách. Po vyčištění kartáčem se ukázaly skvrnky zaschlé tekutiny (asi z nějaké, již zapomenuté party). Na tohle již kartáček nestačil, musela jsem použít čistící pěnu. Ta se protřepe, nastříká a opět se bota vykartáčuje. Pěnu jsem musela použít i na synovy boty, jen jsem boty nestihla vyfotit ráno vyschlé, protože mi v nich utekl do školy.

Takto vypadaly boty po vyčištění pěnou. Po vyschnutí jsem je ještě samozřejmě naimpregnovala,aby příští čištění bylo zase takto úspěšné a jednoduché.

Podívejme se ještě lépe na čistící produkty od německé firmy Collonil, které jsem použila.