PÉČE O BOTY

Vaše boty Vám vydrží déle jako nové, poskytnete-li jim potřebnou péči. Existují 3 základní kroky pro péči o koženou obuv - vyčištění, konzervace neboli dodávání živin a ochrana.

1. Jako první je potřeba obuv vždy důkladně vyčistit. Na prach a drobné nečistoty stačí suchý kartáč na boty. Na větší nečistoty a bláto je lepší použít vlhký hadřík, po takovém čištění je však potřeba nechat Vaši obuv pořádně vyschnout.

Každopádně po každém kontaktu obuvi s vodou, je třeba nechat boty dostatečně vyschnout, a to při pokojové teplotě. Nevystavujte je přímým zdrojům tepla, protože kůže při těchto teplotních šocích tvrdne a praská. Pro lepší vyschnutí vyjměte i stélku, je-li to možné a obuv vyplňte novinami.

K uskladnění doporučujeme používat napínáky, aby si obuv udržela svůj původní tvar.

2. Stejně jako naše pokožka i kůže, ze které jsou boty vyrobené, potřebuje živiny, aby se nevysušila a nepopraskala. Je třeba použít kvalitní krém v odpovídajícím odstínu.

3. Ani kožená obuv není neomezeně odolná proti vlhkosti. Impregnace zvyšuje odolnost nejen proti vnější vlhkosti (sníh, déšť), ale i proti znečištění. Impregnace je důležitá pro všechny typy obuvi a doporučuje se již před prvním nošením. Obuv je lepší impregnovat ve více tenkých vrstvách, jelikož při jedné silné vrstvě hrozí promáčení a poškození vrchního materiálu.